MİNİKLER SINIFI

MİNİKLER SINIFI

Yaş Aralığı: 5-36 ay

Takip Süresi: 3 hafta

Yanlış uyku ilişkilendirmeleri bulunan, desteksiz uyuyamayan (sallama, emme, pışpışlama, vs), sık sık uyanan, tekrar uykuya dönmek için desteğe ihtiyaç duyan bebeklere desteksiz ve kesintisiz uyku alışkanlıkları kazandırmak amacıyla tasarlandı.  

Nasıl Çalışıyorum:

Öncelikle bebeğinizin uykusunu etkileyebilecek faktörleri analiz edebilmek adına aile bilgi formu ve 3 günlük uyku günlüğü formlarını doldurup, bebeğinizin odasının fotoğrafları ile birlikte iletmenizi bekliyorum.

Sizden gelen bilgi edinme formu ve günlükleri inceliyorum, bebeğinizin uyku, beslenme, aktivite, uyku rutini sürelerini, temel uyku faktörlerinde düzenlememiz gereken noktaları ve uygulayacağımız davranışçı yöntemdetaylarını içeren, bebeğinizin yaşına, mizacına ve aile dinamiklerinize uygun bir uyku planı hazırlayarak size iletiyorum.

Skype/ Facetime veya başka bir online görüşme programı ile yaptığımız görüşme sırasında Uyku Planımızı birlikte değerlendiriyoruz, önemli noktaları vurguluyor, aklınıza takılan soruları yanıtlıyorum. 

3 Hafta boyunca sizden gelen uyku günlüklerini inceliyor, her gün yaptığımız telefon/e-mail görüşmeleri ile uyku planımızın uygulanması konusunda sizlere destek oluyorum.