GÜLİZ GÜNDOĞDU

GÜLİZ GÜNDOĞDU

Uyku… Elbette ki kıymetini en iyi bilenlerden biriyim. Yoğun iş temposu, nöbetler, uykusuz geceler…Otuz altı saat kesintisiz çalışıp hayatına devam eden ben bir taneciğim, Güliz’im hayatımıza girince bambaşka bir boyuta geçtim. Artık sorumluluklar canımın bir parçası içindi. Seve seve onun için her şeyi yapabileceğimi biliyordum.
Ama gördüm ki ben uyumadıkça dinlenmedikçe ne ona ne kendime ne de en yakınlarıma pek faydalı olamamaya başlamıştım. Uykusuzluk lohusalık dönemi ile birleşince ben ben olmaktan çıkmaya başladım. Bu konuda bir şeyler yapmak gerekirdi. Hani şu kızım doğmadan önceki internette takip ettiğim uyku eğitimi danışmanlarının sayfaları bana faydalı olur muydu ki .. kendi kendime denemeye başladım ne yaptığımı bilmeden tek yaptığım onu emerek ama odasında ! uyumaya alıştırmaktı. Evet kızım artık odasında uyuyordu ama emerek uyuduğu için çok kısa gündüz uykuları ve gecede 6-7 kez uyanması vardı. Tabi bana yardım etmek için ailemin sallanan beşikte uyutmasını da es geçemem. Hatta çaresiz kalınca babası ile battaniyede sallayarak uyuttuğumuzu da. 
Yok bu iş böyle olmaz bu konuda kitap okuyalım dedik eşimle oturduk ve çalıştık ama benim hala sorularım vardı. İşe başlayacaktım ve uyku konusunda çookk ama çok büyük problemlerimiz vardı . Derkeeen Derya Hanım ile tanıştık. İşte bu kendimiz ve bebeğimiz için yaptığımız en güzel şey oldu. Cesaret ve destek en önemli ihtiyaçlarmış aslında bu işe başlamak için. Sonrası doğru bir elde su gibi akıp gidiyor.
Kızım artık hep odasında ve kendi kendine uyuyor. Geceleri hemen hemen uyanmıyor. O da biz de çok mutluyuz. Ben işe başladım ve anneannesi için de çok ama çok büyük bir kolaylık oldu. Derya hanım tam ihtiyacımız olduğu vakitte ve tam ihtiyacımız olduğu noktada bize yardımcı oldu onun sevecen, anlayışlı ve destekçi yaklaşımı bana daha çok cesaret verdi ve kesinlikle işinde bir profesyonel. İyi ki yollarımız kesişmiş . Çok teşekkürler @bebekuykuokulu💜